Tylko zacznij

Wpierw staranie go planujesz, następnie bierzesz pod uwagę jakieś nieprzewidziane niespodzianki. Ustalasz również harmonogram prac i robisz wstępny kosztorys. Wybierasz starannie datę jego rozpoczęcia i liczysz na szybkie robót zakończenie. Tyle teorii.

No i wreszcie przychodzi ten wyznaczony wcześniej przez ciebie dzień i w tym samym momencie kończy się twój plan, ponieważ wszystko przejmuje we władanie PRAKTYKA. Albowiem ONA wtargnęła w twoje życie, a ONA ma to od siebie, że nijak nie chce się pogodzić z teorią. Traktuję ją jak tę przysłowiową blondynkę, co tylko myśli, że coś wie. Ponieważ ONA rządzi się własnymi prawami i ma w nosie twoja teorię, twój czas oraz twoje nerwy. Nie jest też oszczędna ani rozsądna. Natychmiast rozkłada wszystkie swoje manele po całym mieszkaniu robiąc przy tym ogromny bałagan. Przestawia ci życie do góry nogami. Patrząc na JEJ poczynania odnosi się wrażenie, że bawi ją twoje zagubienie, rozgoryczenie i twoja bezradność. Jest teraz panem twojego czasu i pieniędzy. Śmieje się ze ciebie i twojej teorii. A że teoria jest wrażliwa, natenczas od ciebie odchodzi. Zostajesz z PRAKTYKĄ sam na sam. Oko w oko. Od pierwszego wejrzenia nie lubicie się, walczycie o swoje prawa i finanse.

Bezskutecznie.

Ale nie ze mną takie numery, o nie. Nie dam jej tej satysfakcji, potraktuję JĄ tak jak traktuje  się od dawna oczekiwanego gościa. Rozgość się i czuj się jak u siebie w domu  – mówię chodząc po mieszkaniu pogwizdując przy tym radośnie. A kiedy potykam się o zlew w przedpokoju nie bluźnię. Nic a nic. Nawet nie westchnę ciężko. W milczeniu też narysowałam wielkie serce na blacie w kuchni. Nich widzi, że nawet kurz może mieć swoje pozytywne zastosowanie.

Reklamy

11 komentarzy do “Tylko zacznij

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s